RTL 4 knijpt hem: ‘Voice-brandbrief massaal rond in televisiewereld’
De RTL 4-top zal hem flink knijpen, want het lijkt erop dat er serieus actie zal worden ondernemen als ze The Voice of Holland écht terugbrengen op tv. “Er gaat een brandbrief rond.”

Het is één van de redenen dat de terugkeer van Matthijs van Nieuwkerk niet langer houdbaar was: RTL 4 trok hem terug, mede omdat er een dreigement in de lucht hing dat zijn comeback tot een soort wraak zou leiden van oud-werknemers. En daar lijkt nu ook de door RTL-baas Peter van der Vorst aangekondigde terugkeer van The Voice op stuk te lopen.
Ranzigheid
The Voice of Holland is synoniem komen te staan voor alle ranzigheid in de televisiewereld, maar Peter lijkt dat niet echt aan te voelen: die wil gewoon zijn vroegere kijkcijferhit terug. Het lijkt een zware kluif voor hem te worden: tv-prominent Tooske Ragas heeft bijvoorbeeld geroepen dat ze haar kinderen nog steeds niet toevertrouwt aan The Voice.
Waarom zo’n Tooske dat roept? Nou, dat is duidelijk: het is voor de buitenwereld niet inzichtelijk of degenen die wegkeken bij de Voice-misstanden nog steeds vrolijk rondlopen bij producent ITV. Er is namelijk nooit een onafhankelijk onderzoek ingesteld en nu is duidelijk waarom: RTL is wel héél eager om deze show weer snel terug te brengen.
Brandbrief
Het lijkt erop dat Peter niet zo makkelijk wegkomt met het terug laten keren van The Voice, want oud-slachtoffers van het programma dreigen zich te gaan roeren. “Er is hier op de redactie van het AD een brandbrief binnengekomen van anonieme ex-medewerkers van The Voice”, zegt Manuel Venderbos in de nieuwste AD Media Podcast.
Mediajournalist Gudo Tienhooven geeft aan dat het AD die nog niet gepubliceerd heeft, omdat het vooralsnog niet verifieerbaar is, maar laat doorschemeren het wel betrouwbaar te vinden. “Het is een papieren brief die echt ouderwets met postzegels is gestuurd.”
Ontevredenheid
Die boze Voice-werknemers dreigen zich te gaan verzetten tegen Peter. Wat er in die brief staat? “Nou ja, de ontevredenheid dat Peter van der Vorst The Voice of Holland terugbrengt op de buis en dat dat te vroeg gebeurt. Er is nooit echt deugdelijk onderzoek gedaan”, zegt Gudo.
“Er is wel onderzoek gedaan, maar daar lusten de honden geen brood van. Dat was van ITV zelf. Dus deze mensen zeggen: we voelen ons niet serieus genomen, dit is toch weer achter de rug om van de slachtoffers.”
‘Gaat massaal rond’
Ze weten bij RTL dondersgoed dat deze dreiging boven de lucht hangt, aldus Gudo. “Het is wel een brief die massaal rondgaat. Inmiddels heeft volgens mij iedereen in televisieland hem gelezen. Iedere redacteur. Ja, ook bij Boulevard moet die zijn binnengekomen.”
En zo gaat er ook een mail rond waarin een vermeende oud-kandidaat dreigt met juridische stappen als Peter ook verdergaat met de terugkeer van Temptation Island. “Samen met, voor zover ik weet, andere kandidaten”, klinkt het.
Oei, oei, oei. Tijd voor crisisberaad in de RTL-top.