Tina Nijkamp slaat terug naar ontspoorde Jan Slagter: ‘Rancune?!’

Tina Nijkamp slaat terug naar de duidelijk ontspoorde Jan Slagter, die geen enkele kritiek op de kijkcijfers van zijn doorgaans goed scorende Omroep MAX duldt. “Rancune? Onzin!”

Tina Nijkamp en Jan Slagter © RTL, SBS

Buitengewoon ongemakkelijk voor de journalisten die in dienst zijn van Omroep MAX: omroepbaas Jan Slagter laat wel héél duidelijk blijken dat hij geen kritiek duldt van onafhankelijke mediajournalisten. Zo bekogelt hij tv-autoriteit Tina Nijkamp omdat ze feitelijk benoemt dat de kijkcijfers van het MAX-programma Tieners Tegen Kwalen tegenvallen.

Ongeloofwaardig

Jan, die onder meer de vrijdagse vervanger van Eva Jinek gaat leveren aan NPO 1, vindt zo’n onafhankelijke analyse van Tina helemaal niet prettig en gaat helemaal los op haar in een bericht op X en voor de camera van Shownieuws. Geeft hij hiermee niet een héél slecht voorbeeld aan de mensen die voor hem werken?

De reden dat Tina de slechte kijkcijfers van dit MAX-programma benoemt is volgens Jan uit rancune, omdat de NPO haar niet heeft aangenomen als televisiebaas. Echt een heel goedkoop en ongeloofwaardig argument.

Wat zegt Tina?

Hoe reageert Tina op de zwakke aanval van Jan? “Net Shownieuws teruggekeken. Jan Slagter denkt dat ik misschien wel vanuit rancune kritisch op de NPO ben. Omdat ik daar ben afgewezen. Sure“, reageert ze op haar analysekanaal.

Ze vervolgt: “Beste Jan, ik heb vorig jaar op de functie van NPO-directeur Video gesolliciteerd, juist VANWEGE mijn kritiek op de programmering van de NPO. Die is al anderhalf tot twee jaar totaal niet op orde zoals ik al die tijd hier al schrijf. Vandaar ook de vaak zo teleurstellende kijkcijfers voor nieuwe programma’s. Zoals Tieners tegen Kwalen.”

‘Zie jij toch ook?’

Tieners Tegen Kwalen is het slachtoffer van een programmeerfout, meent Tina. “Dat had natuurlijk veel beter op het ‘verdiepende’ NPO 2 gepast dan op NPO 1 en sowieso niet na een quiz? Dat zie jij toch ook? Eén miljoen wegzappers is mega. Zo zonde en totaal onnodig al die programmeerfouten.”

“Ps, ik heb dus geen rancune. Hoop wel dat de NPO binnenkort weer eens beter gaat programmeren. Omdat de kijker dat verdient. Zoals Kassa en Radar terug naar NPO 1, dat NPO geen dure dramaseries tegenover EK voetbal meer start, en Rutger Castricum niet meer op drie netten tegenover zichzelf wordt geprogrammeerd.”

Wat vindt u?

Alle polls

Leontine Ruiters: een hoop gebakken lucht?

Tussenstand

Laden ... Laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen