Marieke Elsinga-exit bij Qmusic lijkt nabij: invaller héél ambitieus
Het begint er steeds meer op te lijken dat Marieke Elsinga voorsorteert op een vertrek bij Qmusic nu bekend is wie de ‘invaller’ is tijdens haar zwangerschapsverlof: Miljuschka Witzenhausen…
Marieke Elsinga bevindt zich natuurlijk in een bevoorrechte positie als onderdeel van dé succesvolle ochtendshow van Qmusic, maar hoe lang zit ze nog naast Mattie Valk? Ze loopt niet echt over van de ambitie, ze zit ook niet zelf achter de knoppen en op een gegeven moment kwam ze vooral in het nieuws omdat ze zo moe was en minder wilde gaan werken.
Marieke eruit?
Het zal volgens radiocolumnist Patrick Kicken niet helpen dat Marieke nu voor de tweede keer moeder wordt, omdat het leven als jonge ouder natuurlijk slopend is. Sterker nog: hij denkt dat het het einde is van haar radiocarrière. En opvallend genoeg zou Marieke dat niet eens zo erg vinden, bleek recentelijk uit een interview.
Vorige maand gaf Marieke wel héél duidelijk aan dat ze zich goed kan voorstellen dat ze weer stopt met radio, maar dan niet per se vanwege het moederschap. “Voor mij zou een reden zijn om te stoppen met de ochtendshow, en dat weet Mattie al vanaf dat wij zes jaar geleden zijn begonnen, omdat ik het ook nog heel leuk vindt om andere dingen te doen.”
En dan in het bijzonder tv-maken.
Miljuschka
De vrouw die gaat ‘invallen’ tijdens Marieke’s zwangerschapsverlof is Miljuschka Witzenhausen, zo werd vanochtend bekend. “Ik voel mij vereerd dat ik de komende maanden de plek van Marieke bij Qmusic mag innemen. Begin dit jaar mocht ik als sidekick van Mattie al eens aanschuiven bij de ochtendshow en dat smaakte naar meer.”
Ze vervolgt: “Er zit een geweldig team dat goed op elkaar is ingespeeld en Marieke heeft de allerleukste plek van iedereen. Ik zie het als een mooi avontuur en een kans waar ik alleen maar ja op kon zeggen.”
Stoelpoten
Waarom de naam van Miljuschka zo opvallend is? Omdat zij afgelopen winter nadrukkelijk aangaf open te staan voor de definitieve opvolging van Marieke. Op de vraag of ze op haar plek zou willen gaan zitten als ze er zélf mee wil stoppen, zei ze: “Ehhh, ja, ik vond het hartstikke gezellig, ik vond Mattie hartstikke leuk.”
Miljuschka is ook moeder, maar haar kinderen zijn tieners en dat is natuurlijk een andere situatie. Een lucratieve baan voor de radio zou voor haar ook wat zekerheid brengen. Momenteel is ze vooral bekend van het verkopen van haar dikmakende recepten, maar ongezond eten is natuurlijk niet de toekomst.
Mattie blij
Hoe dan ook: iedereen is in het persbericht blij met Miljuschka’s komst vanaf 2 september. Marieke ook: “Ik ben erg blij dat Miljuschka de komende maanden op mijn stoel wil zitten. Het handboek ‘Hoe om te gaan met Mattie Valk’ ligt al klaar, dus ik kan met een gerust hart genieten van mijn verlof.”
En Mattie: “Ik ben een man van gewoontes, dus ik ga mijn radiomaatje de komende tijd uiteraard missen, maar ik gun Marieke haar welverdiende verlof. Net als Marieke brengt Miljuschka mij aan het lachen en blijft ze maar lullen, dus ik heb er alle vertrouwen in dat onze ochtendshow blijft geven wat je verwacht.”