Zien we Peter Gillis na vanavond ooit nog op tv? ‘Ik denk het niet’
Peter Gillis sluit vanavond het in elk geval voorlopig laatste seizoen van Massa is Kassa af. Maar is dit niet gewoon de laatste keer dat we hem überhaupt op tv zien? “Ik denk het wel.”

De controversiële tv-ster Peter Gillis, die het politie- en justitiële apparaat behoorlijk bezighoudt, sluit vanavond het tiende seizoen van zijn realityserie ‘Familie Gillis: Massa is Kassa’ af op SBS 6. Ondanks het enorme pr-plan van John de Mol om zijn imago op te poetsen – zelfs Evert Santegoeds werd ingezet – had de serie te maken met dalende kijkcijfers.
Wensdenken
SBS 6 heeft laten weten dat ze pas een beslissing gaan nemen over een vervolg op dit programma als de rechter uitspraak heeft gedaan in de zaak over de mishandeling van zijn ex-vriendin Nicol Kremers. Eigenlijk stond de zitting voor eind augustus gepland, maar nu Nicol aangifte heeft gedaan is de boel uitgesteld.
Tot wanneer is onduidelijk, maar we weten inmiddels van al die BN’er-zaken dat het zomaar eens volgend jaar kan gaan worden. Ondertussen blijft SBS 6 wel gewoon filmen, voor het geval Peter tóch geen schurk blijkt. Het is natuurlijk ontzettend wensdenken, zeker nu de publieke opinie zich definitief tegen Peter heeft gekeerd.
Ooit nog op tv?
Tina Nijkamp, de voormalig zenderbaas van SBS 6, denkt dat we vanavond voor het laatst een tv-programma met Peter zien. “De een na laatste Familie Gillis was vorige week dinsdag inclusief uitgesteld kijken goed voor 664 duizend kijkers. Dat is de helft van wat een herhaling van Tussen Kunst en Kitsch scoorde”, schrijft ze op haar analysekanaal.
Ze vervolgt: “Vanavond dus de allerlaatste keer dat we voorlopig Peter Gillis op tv zien. Denk dat, ook al wordt er nu gedraaid voor een nieuw seizoen, de kans klein is dat we deze serie terug gaan zien op SBS 6 met een nieuw seizoen.”
Imagoschade
John de Mol zal uiteindelijk eieren voor zijn geld kiezen, verwacht Tina. “Naast alle negatieve publiciteit en flinke imagoschade voor de zender: SBS 6 heeft de serie, dankzij VI, niet meer nodig om tot oké marktaandelen te komen.”
Trouwens, besluit Tina: “Wat mij het meest bevreemdt is dat John de Mol ooit ja heeft gezegd tegen deze serie. Immers: John wilde met SBS 6 zo graag een nieuwe RTL 4 worden en als één programma absoluut niet bij RTL4 past, is het dit programma. Zo wonderlijk dat dit programma er ooit is gekomen…”