Actie voor behoud Koffietijd-tune

Geplaatst op woensdag 10 maart 2010 om 13:07

Op internet is een actie gestart voor het behoud van de bekende Koffietijd-tune. Het ochtendprogramma keert op maandag 5 april terug op RTL 4, maar volgens presentatrices Loretta Schrijver en Quinty Trustfull wordt er een nieuwe begintune gemaakt. Op Koffietijdtune.nl kan men een petitie ondertekenen voor het behoud van het beginmuziekje. “Vernieuwing is noodzakelijk, maar het vertrouwde moet blijven. De Koffietijd- tune hoort bij Koffietijd“, zegt initiatiefne- mer Richard van Iperen.

Van Iperen weet wel waarom producent Talpa de oude tune van Hans van Eijck niet wil gebruiken. “Talpa wil componisten exclusief aan zich verbinden en de volledige rechten van de muziek beheren onder Talpa Music. Hierdoor is het vrijwel onmogelijk om de oude tune van Van Eijck, of een vernieuwde versie daarvan, te gebruiken.”

Hij hoopt op succes. “Een tune maakt een programma. Zodra de tune klinkt, weet de kijker dat het programma gaat beginnen. Koffietijd is hier het ultieme voorbeeld van.”

Koffietijd is vanaf 5 april dagelijks om 10.00 uur te zien op RTL 4.


55 Reacties op “Actie voor behoud Koffietijd-tune”


  1. Richard (Reageer op dit bericht)

    Ja eigenlijk moet die tune er gewoon in ja

  2. LD (Reageer op dit bericht)

    Wat zit Quinty er weer lekker bij.. .. ik bedoel ja, het was een herkenbare tune maar om er nou een actie voor op te zetten is weer overdreven.

  3. Els (Reageer op dit bericht)

    Hij heeft helemaal Gelijk! Koffie, Koffie tijdddddd. geef Talpa gewoon de rechten van deze muziek! Want iedereen dacht toch meteen aan de tune toen ze hoorde toen dit programma terug kwam?

  4. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Zonder die Quintie zou ik zeker kijken.

  5. Peter (Reageer op dit bericht)

    Ik ben het met hem eens! Maar heeft Koffietijd destijds het laatste seizoen ook die tune gehad? Want toen was de presentatie toch ook veranderd? Siebrand Niesen als ik me niet vergis..

  6. Karin (Reageer op dit bericht)

    Waar je je al niet druk om kunt maken. Zoek een leven, zou ik zeggen!

  7. Anne (Reageer op dit bericht)

    Ik heb de petitie getekend!
    Moet zeker blijven, mooie tekst!

  8. Haasje (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Karin: Jij zegt precies wat ik dacht!

  9. Dik (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Peter:
    Klpt inderdaad wat jij zegt, maar dit was een kortere instrumentale versie van dit liedje. wel hetzelfde arrangement met een beat er onder.Ik ben benieuwd of die ook op die site komt!

  10. Peter (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Dik:

    Die zouden ze dus opzich ook kunnen gebruiken..

  11. Dik (Reageer op dit bericht)

    Ja,. die was op zich wel te doen! daar komen ook al de saxofoon touches vandaan die je nu soms hoort op televisie als ze het over koffietijd hebben.
    Ik denk dat Life 4 You hier ook wel aandacht aan besteed. benieuwd wat die jongen te zeggen heeft. en die heeft vast wel een leven hoor.

  12. B.K. (Reageer op dit bericht)

    Ik snap dit niet. Waarom wachten we ten eerste niet gewoon de nieuwe tune af? De nieuwe tune zal ook gewoon gezongen worden zodat het herkenbaar is voor het programma. Wie weet is die wel veel beter dan de alom bekende huidige tune. Als het dan enorm tegenvalt kan je altijd nog zo’n actie beginnen.

  13. ron (Reageer op dit bericht)

    Het zou sowieso een eerbetoon zijn aan de man die alle mooie tunes schreef,Hans van Eijck,hij schreef de tunes van gtst,koffietijd,vrienden voor het leven,vrouwenvleugel,soundmixshow,minipaybackshow,het spijt me,enzv.enzv. een groot talent wat door meneer leo van der goot,de erland van nu,aan de kant werd geschoven,zo gaan ze in nederland met talenten om,waarom herstellen ze die breuk niet? hij is een unieke,soms lastige,maar eerlijke man die fantastische hits schrijft,alle tunes van rtl werden ook echte hits,Hans van Eijck,ondergeschoven door troeptunes en goedkoop gedoe,rtl haal deze man terug! hij is het die het echt kan,tv tunes en hits schrijven!!!!

  14. Jan-Joost (Reageer op dit bericht)

    Reactie op ron: Nu praat je op een manier of Hans van Eijck overleden is. Heb ik iets gemist en is hij inderdaad overleden?!

  15. Chantal (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Jan-Joost: “Hij is een man die fantastische hits schrijft”, “haal deze man terug”…

    Ik weet niet hoe jij over overledenen schrijft, maar tenzij je Char heet kun je de doden niet terughalen. (Ook niet als je wel Char heet trouwens.) Misschien hyet verschil tussen tegenwoordige en verleden tijd nog eens goed doornemen, Jan-Joostje?

  16. Chantal (Reageer op dit bericht)

    -y

  17. Hans (Reageer op dit bericht)

    Koffietijd interesseert met niks, maar Quinty Trustfull is erg hot. Alleen is ze wel wat oud aan het worden.

  18. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Die tune horen met daarbij Loretta in beeld lijkt me heel natuurlijk maar met Quinty klopt het niet, ze is er te jong en te onervaren voor. Ik weet het zoals ik het uitleg slaat het nergens op maar het is dan ook maar een gevoel.

  19. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Viral?

  20. !#Michael#! (Reageer op dit bericht)

    Verekte mooie site ook! Ziet er erg proffesioneel uit!

    Je zou haast denken dat die hele tune hysterie een slim geograniseerde promotie actie is ;)

  21. Ric (Reageer op dit bericht)

    Ook het “Rad van Fortuin” en “Wie ben ik?” zijn terug gekomen met de oude bekende melodie. Het hoort gewoon bij het programma! Iedereen kent die melodietjes wel toch? Daar gaat het om bij een tune, herkenning! de tune droeg het programma zelfs! wat weten mensen van koffietijd? niks! alleen dan hans en mereille er zaten, en de tune!

  22. Teeveetje (Reageer op dit bericht)

    Dit programma wordt net als soep zonder zout , héél flauw . Oude wijn in nieuwe zakken !

  23. Flip (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Teeveetje: En dat weet jij nu al?????

  24. D@@N (Reageer op dit bericht)

    Beetje suf is het natuurlijk wel. Wat maakt het nou uit of een tune terugkomt of niet? Misschien is het juist wel beter zo dat de oude tune de kijkers herinnerd aan de oude Koffietijd.

  25. Flippo (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Ric: Het boodschappenspel, rapportcijfers, Wat eten we vandaag, de metamorfose. Die tune was echt niet het enige belangrijke.

    Onzinnige actie van een mediageil iemand, die het dus alleen maar lekker vindt om z’n eigen naam hier te lezen. Triest.

  26. TeeVee (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Flippo:
    en lig jij daar wakker van dan? Wie ben jij dan wel niet met je altijd negativiteit hier? Jammer voor je dat tina er hier dit keer niks mee te maken heeft?

  27. Peter (Reageer op dit bericht)

    Hans van Eijck kan toch gewoon een update componeren? Al heb ik wel gehoord dat hij niets meer maakt, maar hij heeft nog wel steeds zijn eigen productiehuis. Kan hij heel goed, want dit heeft hij voor Koffietijd ook in ‘98 en ‘00 gedaan!

  28. Alain (Reageer op dit bericht)

    Waarvoor verbinden ze Hans van Eijck dan niet exclusief aan Talpa Music? Die man heeft zulke mooie muziek gemaakt voor tv-programma’s! Zou een slimme zet zijn van Talpa…

  29. Frank (Reageer op dit bericht)

    Hans van Eijck produceert al zo’n jaar of 8 niets meer..

  30. Flippo (Reageer op dit bericht)

    Reactie op TeeVee: Mwah, lig er niet echt (lees: helemaal NIET) wakker van. Ze moeten het zelf weten, maar triest vind ik het wel.

    En over Tina; waarom jammer dat zij er niks mee te maken heeft? Ik geef ook wel eens commentaar op andere zaken dan SBS of Tina hoor. Maar twee vieze woorden vind ik het wel. Overigens, Tina heeft vroeger nog op de redactie van Koffietijd gewerkt. Dus een link is er wel degelijk. ;-)

    Maar hee, ik heb niks negatiefs over Koffietijd gezegd. Hartstikke leuk dat het terugkomt en dat RTL in dag-tv investeert. Maar die tune is ECHT niet het enige herkenningspunt voor het programma.

  31. Alain (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Frank: Niets meer voor televisie of uberhaupt niks meer? Zat net even te googelen, maar zag wel dat die nog steeds zijn eigen muziekproductie heeft in Rotterdam als ik het goed zag?

  32. Frank (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Alain: Dat is oud.. Hans doet al een hele tijd niets meer!

  33. Alain (Reageer op dit bericht)

    Zonde! Hoop dat er een componist van nu opstaat, zoals Martijn die een remake wilt maken ipv een bekende artiest..

  34. Chiel (Reageer op dit bericht)

    Die man heeft echt goede tunes gemaakt!

    (1989) – Spijkerhoek
    (1990) – Goede tijden, slechte tijden
    (1990) – Vrienden voor het Leven
    (1994) – Koffietijd!
    (1994) – Sam Sam
    (1994) – Onderweg naar Morgen
    (1995) – M’n dochter en ik
    (1997) – Kees & Co
    (1999) – Westenwind

    Vooral Spijkerhoek en Westenwind vind ik ERG sterk. Heb Spijkerhoek nog als ringtone gehad :)

  35. Alain (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Chiel: En niet te vergeten:

    - Wie ben Ik
    - Surpriseshow
    - Soundmixshow
    - Eén Tegen 100 (eerste versie)
    - Puzzeltijd
    - Lijn 4
    - Tv Woonmagazine
    - Mini Playbackshow
    - Rons Honeymoonquiz
    - Liefde Op Het Eerste Gezicht
    - RTL 4 Nieuws
    - RTL 4 Stations
    - Eigen Huis & Tuin (oude versie)
    - Het Spijt Me
    - Postcodeloterij: Record Show
    - Sterrenplaybackshow
    - RTL Actueel
    - RTL Live
    - Vegas Nights
    - De Winkel van Sinkel
    - 5 In Het Land
    - Woordzoeker
    - Yes Or No
    - Veronica Live
    - Factor 4
    - Wat een Dag

    en vast nog veel meer!

    Echt te gekke leadermuziek

  36. Chiel (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Alain: Ja, dat zou zomaar kunnen. Van de Wikipedia lijst haalde ik ‘mijn beste’ eruit.

  37. Owen (Reageer op dit bericht)

    Quinty is leuk! Kan daar wel de hele dag naar kijken. :)

  38. Luuck (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Anne:

    Nou ik vind de tekst echt meer dan waardeloos, maar heb om de gezellige herkenbaarheid toch maar de petitie getekend :)

  39. Luuck (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Ric:

    Rad van Fortuin had nieuwe muziek….

  40. Frank (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Luuck: Ja, een nieuw arrangement. Maar wel de de oude bekende melodie.. Daar gaat het in dit bericht om. Van Iperen zegt ook dat een nieuw arrangement geen probleem is.

  41. Flippo (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Frank: Sorry? Een nieuw arrangement is ‘geen probleem’? Begrijp ik nou goed dat Talpa en RTL de kijkers eerst om toestemming moeten vragen? Dit is compleet de omgekeerde wereld!

    Zelfs bij de NPO heeft het publiek geen medezeggenschap, laat staan bij een commerciele zender. Het wordt tijd dat sommige mensen terug op hun plek worden gezet, bij deze!

  42. Flippo (Reageer op dit bericht)

    Om m’n vorige reactie nog wat kracht bij te zetten: televisiekijkers hebben niks te zeggen over wat er op televisie komt en hoe een programma wordt ingevuld. Dat bepaalt de zender zelf. Als het je niet zint, kijk je niet.

    Natuurlijk kun je je stem laten horen, maar een uitspraak als ‘Van Iperen zegt ook dat een nieuw arrangement geen probleem is’, gaat écht te ver. Hopelijk is iedereen dat met me eens.

  43. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    hahahah de kijker aan de macht

  44. ANTIPALING (Reageer op dit bericht)

    Incontinententijd, ene beetje lekken de hele dag zeiken
    tis incontinententijd een schone luier en jeuk aan mn uiter,
    Incontinententijd…. :lol:

  45. Victor (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Flippo: Verhalen uit z’n content halen is ook een vak apart.. en jij hebt er zeer zeker voor geleerd.
    Het verhaal van die jongen in het algemeen klopt wel. zo kan ik ook losse zinnen als grote feiten neerzetten.. het lijkt wel of je een persoonlijke vete tegen hem hebt?

  46. Flippo (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Victor: Absoluut niet, mensen doen maar. Ik vind ‘acties’ van kijkers prima, maar ik heb ontzettend het gevoel dat het niet om die tune gaat, maar gewoon om in de media en de aandacht te komen. Daar heb ik wel wat tegen.

    En alsof Talpa nu ineens alle nieuwe plannen afblaast en de nieuwe artiest maar het oude deuntje in laat zingen… :lol:

  47. Victor (Reageer op dit bericht)

    Ik denk ook totaal niet dat hij echt denkt dat de oude tune terugkomt, maar wel een goed statement wil maken. Dat is goed gelukt toch? En ik zie nergens iets persoonlijk van hem.. vind ik heel keurig!

  48. Frank (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Flippo: De zinskeuze was misschien wat onhandig, ik wilde er alleen mee zeggen dat het niet om de originele tune ging maar ook over een eventueel nieuw arrangement.. Overigens vraag ik me af waar je dat ‘gevoel’ dat het niet om de tune, maar om de aandacht gaat, op baseert?

  49. Flippo (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Frank: Dat baseer ik op het verleden.

    Hoe zit het ook alweer met die beelden die ‘gelekt’ waren uit Voetbal Inside en Goede Tijden Slechte Tijden? Was deze jongen daar niet ook bij betrokken?

  50. Victor (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Flippo:
    Als dat zo is heeft ie dat héél goed gedaan, en niet onder zijn eigen naam.. dus? is knap hoe die jongen dat heeft geflikt dan. Heeft ie de buitenwereld toch laten zien dat het mogelijk is. is dit ooit bevestigd door mensen?

  51. Flippo (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Victor: Prima als jij iets anders vindt. Ik heb gezegd wat ik wilde zeggen en het is duidelijk wat ik vindt. Klaar, wat mij betreft.

  52. De Bruyn (Reageer op dit bericht)

    Heel goed dat RTL eindelijk wat voor de oudere kijker gaat doen! Hulde RTL! De 50+ kijker zit hier echt op te wachten: gezellig keuvelen over koetjes en kalfjes, want Loretta heeft een warm plekje voor dieren! Betere timing kan het zijn door John! Want RTL moet meer doen voor de 50 plusser! SBS is voor de jongeren met Micheal Jackson! Ik hoop alleen niet op zoveel reclame of Goede Doelen!

  53. Jan-Joost (Reageer op dit bericht)

    Reactie op De Bruyn: Maar dit doet RTL alleen als er echt goed betalende sponsors achter zitten… RTL voor de ouderen? Dan is dat net MAX die ineens BNN-programma´s uitzend!

  54. ron (Reageer op dit bericht)

    Hans niks meer doen? hij produceert bijna alle hits voor studio 100 k3 enzv. de man leeft en hoe!

  55. pieters (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Jan-Joost: De adverteerders weten heus wel dat 50 60 70 plussers naar
    RTL 4 kijken , waarom hoor je in reclames heel veel oude muziek van soms 40 jaar geleden. dat doen ze echt niet voor niets.

Reageer

Voor het reageren op artikelen van Mediacourant gelden huisregels. Lees de policy.

Let op: Reacties aan Mediacourant of vragen over redactionele keuzes kunt u slechts toesturen via het mailformulier.

Nieuws


Best Belezen Juni 2010

  1. Geert Wilders als Michiel de Ruyter in Veronica Magazine
  2. Popstars zoekt kandidaten op Marktplaats en Youtube
  3. Joran van der Sloot gooit wijn in gezicht Peter R. de Vries
  4. RTL 4 met exclusief interview moeder Van der Sloot
  5. Peter R. de Vries: 'Joran wilde me al uitschelden' (video)