Emile Ratelband: ‘Albert Verlinde heeft een afwijking’
Geplaatst op zaterdag 24 oktober 2009 om 15:50
Emile Ratelband (60) vindt dat Albert Verlinde ‘een afwijking’ heeft, omdat hij homoseksueel is. “In het kader gezien van onze maatschappij is hij anders dan u en ik, dus heeft hij een afwijking, ja“, zei Ratelband vrijdagavond in Pauw & Witteman. Ratelband is de afgelopen dagen veelvuldig in het nieuws, omdat hij in verschillende media herhaaldelijk heeft gezegd dat homo’s abnormaal zijn. “We zijn op de wereld gekomen om ons voort te planten. Een homo kan zich niet voortplanten.“
Volgens positiviteitsgoeroe Ratelband hebben alle homoseksuelen ‘een afwijking’. “Als we kijken naar de AOW, dan moet het nageslacht voor ons zorgen. Een homo kan zich niet voortplanten en is dus wat dat betreft abnormaal, want hij kan niet voor mij zorgen als ik later in de AOW zit“, aldus Ratelband.
“Het is momenteel in bepaalde bevolkingsgroepen bon ton om homo te zijn. Van: laten we met de mode meedoen.“



zaterdag 24 oktober 2009 om 15:53
Hij heeft wel gelijk alleen door het zo te verwoorden kwets je groepen onnodig.
zaterdag 24 oktober 2009 om 15:54
ga in rusland wonenen jo
zaterdag 24 oktober 2009 om 15:54
wat een triest figuur
zaterdag 24 oktober 2009 om 15:56
dit stukje zet hem weer in een verkeerd daglicht, hij zegt niet dat hij wat tegen hun heeft maar alleen dat het iets onnatuurlijks is.
zaterdag 24 oktober 2009 om 15:58
Op dit punt is Ratelband nogal onderontwikkeld en dom. Gelukkig gelden homo’s voor iedereen als volwaardig, een enkeling uitgezonderd. Erg goed dat men zich blijft verzetten tegen dit soort kansloze uitspraken.
zaterdag 24 oktober 2009 om 15:59
“We zijn op de wereld gekomen om ons voort te planten. Een homo kan zich niet voortplanten.“
Daarin is het moeilijk hem geen gelijk te geven…
zaterdag 24 oktober 2009 om 15:59
ik ben gothic ben ook tegen verdikkie zoek 1 leven of ga in rus wonen tog ??? of bij wilders
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:02
Reactie op M: Dit is nonsens. Wat jij doet is algemeenheden en specifieke gevallen hopeloos door elkaar halen. Stel dat één op de vijf mensen zich niet voortplant, sterft het menselijk ras dan uit? Denk na.
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:10
Mag deze man de vrijheid van meningsuiting ontnomen worden. Wat een gek.
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:11
Wat een onzin! Is er nou iemand die dit serieus neemt? Die Emile Ratelband weet zelf volgens mij niet waar hij het over heeft.
Maar het verbaast me niks dat hij zulke foute, domme uitspraken doet. Dat doen wel meer van die extreem-rechtse mensen.
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:12
Hij heeft wel gelijk over Albert
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:12
Ik vind dat Albert ook een afwijking heeft, maar dan niet op de manier die Ratelband gebruikt.
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:18
Reactie op Jimm:
Technisch gezien KAN een homo zich wel voortplanten, alleen wil hij zijn leven niet spenderen met een vrouw erbij.
De oermens plantte zich voort, de mens leeft met elkaar samen. Da’s het grote verschil. En daardoor kan je je in onze maatschappij niet voortplanten als je geen relatie hebt met een vrouw. Zelfs bij de Romeinen verwekten de mannen nog kinderen bij hun vrouwen, om het nadien met mannen te doen.
Als je het hebt over voortplanten, spreek je niet over een liefdevolle relatie. Het is de beschaafde mens die besloten heeft om relaties aan te gaan en een kind als onderdeel daarvan te zien.
Maar blijkbaar heeft Ratelband de ontwikkeling niet meegamaakt en blijven steken in de oer-fase. Zielig…
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:18
Ratelband heeft gewoon gelijk,. het is toch ook een afwijking?? Maar owee als je iets over homo’s zegt want dat mag natuurlijk niet. Enige wat ik mij afvraag is wat hij wil bereiken met zijn uitspraken.
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:19
Het feit dat Ratelband het meer visueel worden van homo-cultuur door de jaren heen afdoet als een mode-grill zegt al genoeg. Feit is dat het in de jaren waarin hij jong was not done was om homoseksueel te zijn. Een enkeling daargelaten bleven velen in de kast en trouwden of gingen het klooster in. Tegenwoordig is de acceptatie meer gegroeid en komen jongeren met minder schroom uit de kast aangezien de grip die de kerk op de maatschappij had minder is geworden en meerdere andere duidelijk aanwijsbare redenen. Nogal logisch dus dat er tegenwoordig meer homo’s uit de kast zijn! En dat is verre van een mode-grill.
Het zal misschien zo zijn dat homoseksualiteit anders is dan “de norm”, maar feit is wel dat uitspraken die Ratelband maakt niet helpen bij het proces wat iemand doormaakt die homoseksuele gevoelens heeft. Het lijkt me wat kortzichtig om aan te nemen dat mensen kiezen voor homoseksualiteit en een leven waarin ze door velen bekritiseerd, niet begrepen en soms erger nog uitgesloten worden! Het is immers makkelijker om mee te doen met de norm. Om dan daar nog bij te roepen dat de homo maar weerbaarder moet worden door een cursus bij hem te volgen is niet alleen belachelijk maar ook discriminerend. Hij geeft min of meer aan dat je dan dus maar iets aan die gevoelens die je hebt moet doen of ze in ieder geval maar moet onderdrukken. En waarom? Omdat het meneer Ratelband niet uitkomt.
Stel ik de vraag, wat is er mis mee als 2 mensen van elkaar houden. Of dat nu hetero’s, homo’s of lesbo’s zijn? Heb ik daar persoonlijk gezien last van? Nee! Moet iedereen zelf weten hoe die zijn leven indeelt? Ja! Is het dan aan mij of iemand anders om te bepalen hoe hij of zij zijn leven indeelt? Nee!
Meneer Ratelband is op zoek naar sensatie en gebruikt een “minderheid” om over hun rug in de publiciteit te komen met stuitende uitspraken die hem eigenlijk bitterweinig aangaan, want je maakt mij niet wijs dat zijn enige reden voor deze wanvertoning zijn angst om zijn AOW is.
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:20
Volgens de theorie van Ratelband (bekend van één kreet die ook nog niet eens oorspronkelijk van hemzelf is) zijn Priesters, Nonnen, Paters, De Paus, alleenstaanden etc allemaal abnormaal. Alsof hij zelf ‘normaal’ is of überhaubt weet wat het woord inhoudt
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:20
En eerst zei ie nog dat z’n woorden verdraaid waren in het interview aan een Belgisch tijdschrift. Wist niet dat homo zijn een modetrend was
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:20
Reactie op M:
Dus een lesbienne die zich wel door een man kan laten bezwangeren en voor de rest alleen relaties heeft met vrouwen is dan dus minder “erg”? Een ronduit belachelijke veronderstelling van Ratelband!
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:24
Reactie op Tim20:
Reactie op robster16:
Amen!
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:36
Ik zat trouwens net te denken, er zit een vreemde onregelmatigheid in Ratelband’s denken. Aan de ene kant zegt hij “homosekualiteit is een afwijking/afwijkend gedrag” en aan de andere kant is het volgens hem “een modegrill”. Wat is het nou meneer Ratelband? Een aangeboren afwijking of een modegrill. De uitspraken van Dhr Ratelband kunnen als zodanig niet als serieus worden gezien, en slechts als kwetsend en een manier om onbegrip op te wekken…
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:39
Homosexuele pinguins halen de voorpagina, gewone pinguins alleen de strippagina in de krant. Dus daarmee lijkt homosexualiteit toch nog steeds als iets niet helemaal normaals gezien te worden. Waarom is het dan vreemd als Ratelband er over ratelt?
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:48
Ik kots van emile ratelband. ik kots soms ook van albert verlinde, maar nog meer van emile ratelband
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:48
Reactie op Lora: Dat is vreemd en schadelijk, vanwege de negatieve boodschap die in zijn betoog schuilt: homo’s zijn minder dan hetero’s. Mensen en pinguins laten zich trouwens erg lastig vergelijken. Zo heeft de mens cultuur, taal, vul maar in…
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:49
Reactie op AJ:
hij heeft gelijk??????? hoe kom je in godsnaam daar bij?
of je nu homo, hetero, bi of gewoon een rateltje los(als ratelband)
iedereen draagt bij aan de samenleving….
zaterdag 24 oktober 2009 om 16:55
Ratelband is een idioot. Geweldig hoe acteur Kenneth Herdigein, die ook aan tafel zat, hem vergeleek met de mensen achter de Apartheid ideologie.
zaterdag 24 oktober 2009 om 17:00
Over die AOW, boeiend.
Heteroseksuele stellen met 10 kinderen krijgen een hoop kinderbijslag, nee dat is eerlijk voor de kinderloze stellen.
En over de 4 homo’s die vroeger in Arnhem er waren en nu 14.000, kende Ratelband dan alle homo’s in Arnhem persoonlijk haha, er waren vroeger meer dan vier hoor, maar ze kwamen niet er voor uit.
En ik ken echt geen enkele heterojongen die voor de gein omdat het in de mode is homo gaat zijn.
Hij heeft er echt niet over nagedacht.
zaterdag 24 oktober 2009 om 17:00
Ergens heeft hij wel gelijk , er zijn diverse groepen die vallen onder de noemer afwijking. Politie mensen , brandweerlieden,Piloten,tv makers, fabrieksarbeiders,pastoren,dominees,hoeren,pooiers,tekstschrijvers,dierentuin bezoekers etc hebben ook allemaal een afwijking……Ze nemen de opmerkingen van Ratelband serieus!.
zaterdag 24 oktober 2009 om 17:04
Hoezo betaalt een homo niet mee aan zijn AOW? Die werken toch ook gewoon en betalen belastingen? Wat een vette bullshit weer!
zaterdag 24 oktober 2009 om 17:11
Hoe durft deze man. Gelukkig zat ik niet aan tafel bij Pauw&Witteman, ik had hem namelijk gewurgd met mijn eigen handen! Bah! Ik heb ook geen kinderen en ben ook niet van plan mij voor te planten, heb ik dan ook een afwijking? Ik zit hier te trillen op mijn stoel, dit maakt mij woedend. Hoe durft hij, iedereen is evenveel waard en argumenten als AOW zijn klets.
Natuurlijk doet deze man het enkel voor de aandacht. Iedereen kotst hem al jaren uit en trapt nu opnieuw in zijn kunstje, zelfs ik. Wat mij nog kwader maakt is dat Mediacourant, de site waar 50% van de mannen homo is (En goddank, dat houdt het leuk!), ermee instemt. Nee Emile R., liever dertig jaar met 50 afwijkende homo’s dan één seconde met jou!
zaterdag 24 oktober 2009 om 17:27
Reactie op Lora:
Er is niets mis met het feit dat meneer Ratelband homoseksualiteit niet begrijpt of afdoet als een afwijking. Dat is zijn mening en daar heeft hij recht op. Waar ik persoonlijk een probleem mee heb is dat hij daarnaast verondersteld dat homoseksuelen er heus wel wat aan kunnen doen en ze het probleem maar moeten aanpakken en een cursusje bij hem moeten doen. Hiermee stelt hij zichzelf op als superieur en homoseksuelen als minderwaardig. Dit rechtvaardigd voor vele andere nederlandsers negatief gedrag tegenover homoseksuelen. En dat is dus discriminerend en gevaarlijk. Zeker aangezien vele homoseksuelen zich al anders dan anderen voelen en alleen maar voor vol aangezien willen worden. DAT is onder andere het probleem met de uitspraken van dhr. Ratelband!
zaterdag 24 oktober 2009 om 17:36
Ratelband heeft een afwijking, een hele enge! Trietste trieste man..
zaterdag 24 oktober 2009 om 17:39
Reactie op Tom:
Er werd gezegd dat homo’s zich niet voortplanten. Hun niet verwekte kinderen zullen dus logischer wijs later geen belastingen betalen waaruit de AOW wordt gefinancierd. We moeten dus in theorie en misschien ook wel de praktijk dit bedrag met minder mensen ophoesten.
zaterdag 24 oktober 2009 om 17:44
Reactie op Dirk:
Misschien deze generatie wel, aangezien er nog een grote groep is die nooit uit de kast gekomen is. Gelukkig kan dit vandaag te dag wel en zal deze belachelijke belasting theorie snel bijtrekken. Mijn hemel, het lijkt wel een trend om over belasting te zeiken. Zij betalen meer, zij minder. Kom op zeg, dat gezeur. Wees blij dat je in een mooi land mag wonen met de beste faciliteiten ter wereld. Als ik die man tegenkom, schop ik hem net zo lang tot hij zich niet meer voort kan planten!
zaterdag 24 oktober 2009 om 17:46
Gelijk heeft hij helaas wel. Ik mag die man niet maar toch. En ja, waarom de meeste homo’s altijd zo opvallend om aandacht vragen…beetje jammer.
zaterdag 24 oktober 2009 om 17:51
Hij heeft gelijk in een aantal opzichten..maar
“want hij kan niet voor mij zorgen als ik later in de AOW zit“, aldus Ratelband.
Dat stukje slaat echt compleet nergens op natuurlijk. Homo’s betalen net zogoed premie en belasting.. heeft niks met voortplanten te maken. Domme uitspraak.
zaterdag 24 oktober 2009 om 18:05
Ratelband is niet zoals U en ik, Ratelband is dus zelf een afwijking
Dank u. Verder: voor alle mensen die het met hem eens zijn: jeetje, wat een bekrompen blikpunt.
Goedenavond.
zaterdag 24 oktober 2009 om 18:05
Waar is Mikkie, onze “knuffelhomo”?
zaterdag 24 oktober 2009 om 18:09
Reactie op RT:
Is dat wel zo? Je zegt het zelf! Waarom zijn de meeste homo’s zo opvallend? Of zijn het alleen de opvallende homo’s die opvallen? Niet iedere homo loopt dag in dag uit met een jas vol veren, met losse polsen te zwaaien of te nichten met de dames bij het koffiezetapparaat op zijn werk. Het zijn alleen die homo’s, zoals Geer en Goor en die gayparade die veel in de aandacht komen. Er zijn veel, erg veel homo’s die NIET met hun seksualiteit te koop lopen en ook NIETS hebben met gayparades of gaybars of wat dan ook. Scheer niet ieder mens over een kam en stop ze niet in hokjes.
zaterdag 24 oktober 2009 om 18:09
Reactie op Dirk:
Ja dat begrijp ik Dirk, maar als je het zo gaat zien kun je ook zeggen dat het weer een hoop kinderbijslag, zorgpremies etc scheelt. Dan moet je hier ook onvruchtbare mannen en vrouwen bij optellen.
Daarom slaat hij de plank mis.
zaterdag 24 oktober 2009 om 18:18
1. Hij zit waarschijnlijk zelf nog in de kast.. en is daar gefrusteerd over.
2. Ratelband vind ik echt zo iemand die ’s nacht langs de snelweg bij een parkeerterrein stopt en zich even goed laat nemen door een man.
2. homo’s kunnen zich ook voortplanten en doen dit wereldwijd in veelvoud. Denk aan eigen sperma, maar met draagmoeder.
3. Echt alleen een kijkcijfer dingetje om zo’n loser in je tv-show te willen hebben.
4. Ik vind homo’s prima. Het is allemaal genetisch bepaald, dus als je homo bent ben je homo. Dat geldt ook voor een hetero. Alleen theoretisch lijkt hij wel gelijk te hebben met ‘afwijking’. Als je kind downsyndroom heeft, heeft hij ook een afwijking en is dus per definitie niet helemaal ‘normaal’. Dit is natuurlijk allemaal burgerlijke theoretische en bekrompen feitelijkheid, maar in dat wereldje leven we nou eenmaal.
zaterdag 24 oktober 2009 om 18:44
Homo zijn is verre van een modetrend. Tegenwoordig is er juist veel homohaat en dan met name onder de jongeren.
En voortplanten kan altijd, want er zijn ook homo’s die het via een draagmoeder doen. Deze man lult compleet uit zijn nek
zaterdag 24 oktober 2009 om 19:01
Dat is ook het enige waar deze griezel zelf echt goed in is; zich voortplanten. Zeven kinderen heeft hij inmiddels, als ik me niet vergis!
zaterdag 24 oktober 2009 om 19:04
de wereld raakt toch al overbevolkt, het is dus helemaal niet erg dat er door homo’s minder word voortgepland.. en homo’s zijn ook gewoon mensen. die vent spoort niet helemaal! dat zon vent betaald krijgt om dit soort uitspraken te doen.. en dat noemt zich dan een POSITIEFiteits-goeroe.. jezus.. zeg wat een bekrompenheid
zaterdag 24 oktober 2009 om 19:07
Die man kan er toch ook niets aan doen dat hij zich stoort aan al die homo,s , met hun gedrag van de laatste tijd vragen ze zelf om negatieve aandacht. Homo zijn vind ik prima allemaal maar waarom allemaal dat Gordon gedrag?.
zaterdag 24 oktober 2009 om 19:23
Reactie op Anonymous: Allemaal ??? Sukkel !! Je ziet alleen de extremen.
En dat heet nou: mensen over 1 kam scheren. Je weet niet wat je zegt.
zaterdag 24 oktober 2009 om 19:42
Wat zijn deskundigheid is? Hij is Emile. Dat is zijn basis voor gebakken lucht. Mondje open, lucht laten trillen en uitzenden die handel of krijtje en leitje geven, opschrijven en drukken die handel. Nee Emile, ooit was je leuk. een jaar of twintig geleden. Nu ben je zuur.
zaterdag 24 oktober 2009 om 19:44
Emile Ratelband houdt er van op de man/vrouw te spelen.Emile blijkt gewoon een verwend en arrogant ettertje te zijn met altijd weer een kleinerende mening over anderen.Zijn benadering van zaken is na vele jaren nog steeds puberaal. Als hij zichzelf enigszins ondergewaardeerd voelt wordt hij onbeschoft en hufterig.
zaterdag 24 oktober 2009 om 19:47
Reactie op Anonymous: Reactie op Wim H: Reactie op Anonymous:
Tegenwoordig is jezelf zijn een grote crime hè ? Wat kunnen mensen toch zielig zijn om zo te reageren. Er zijn duizenden soorten hetero’s, Een is bijvoorbeeld dat een man elke avond een ander vrouw heeft.. Dat gebeurd ook bij homo’s maar dan is eht opeens vies en typisch homo gedrag.
zaterdag 24 oktober 2009 om 19:58
Het is algemeen bekend dat mannen die onderdrukt homosexueel zijn mogelijkerwijs zwaar anti homoseksualiteit zijn.
Ze zetten zich af tegen hun eigen ik. Ik begin te vermoeden dat deze man hier ook last van heeft. Ga maar na, hij heeft veel kinderen, is niet echt een voorbeeld van een geslaagd huwelijk, is dol op kreten om zo zijn mannelijkheid te tonen……….alles klopt.
Zie ik dit nu alleen?
zaterdag 24 oktober 2009 om 20:18
wie is in godsnaam Emile Ratelband, is dat niet dat miezerige ventje dat alleen maar andere mensen kan afzeiken? en zelf naar de rechter stapt als een weekblad rake dingen over hem zegt. je bent zelf HELEMAAL uitgerangeerd, dus om aandacht te krijgen ga je dit doen, ga emigreren naar afghanistan ,vertel daar vervelende moppen zijn we gauw van je af.
zaterdag 24 oktober 2009 om 20:58
wat is een afwijking??
ik ben homo en heb niets tegen hetero’s, ook niet tegen buitenlanders of wat dan ook!!!
NORMAAL is iets wat je zelf normaal vind!!!
dus wat is normaal??
T zou niet bestaan als het niet in de natuur zat!!
Zo’n zeurpiet als ratelband die zijn ex sloeg is ook niet normaal, maar dat zal wel in zijn eigen natuur zitten,,, domme vent!
zaterdag 24 oktober 2009 om 21:13
Een homo is feitelijk net zo (ab)normaal als een niet praktiserende pedofiel, met de nadruk op niet praktiserend. Probleem is dat je in dit land homo’s normaal moet vinden, maar dat het normaal is om de zeggen dat de laatste gecastreerd moet worden. Ik zie het verschil niet zo. Je dingetje ergens in stoppen wat er niet voor gemaakt is vind ik eerlijk gezegd niet erg normaal.
Overigens heeft de heer Verlinde wel wat meer afwijkingen dan alleen deze.
zaterdag 24 oktober 2009 om 21:17
nick en simon zijn lekker in die pakjes mmmm
zaterdag 24 oktober 2009 om 22:26
Reactie op robster16:
Goed verwoord! Had het zelf niet beter kunnen doen!
zaterdag 24 oktober 2009 om 22:54
Reactie op robster16: Helemaal mee eens (voordat er misverstanden ontstaan)
zaterdag 24 oktober 2009 om 22:58
Ik vind homo’s niet minderwaardig, maar waar ik niet tegen kan zijn die jongens/’mannen’ die zich als een wijf gedragen. En dan zon zeik stemmetje gadverdamme.. van die slappe dweilen. Om over die transgevallen nog maar te zwijgen. En dan heb ik het dus niet over iemand als Albert Verlinde, gelukkig zitten die extreme gevallen niet op tv.
zaterdag 24 oktober 2009 om 23:01
Reactie op Arieh: Albert vind ik al te extreem voor televisie hoor
zaterdag 24 oktober 2009 om 23:54
Homo’s werden in de oorlog net als Joden afgevoerd naar de Vernietingskampen in Duitsland…..er is daarna keihard gevochten voor homo-emancipatie. Er groeien jongeren in angst op, zij durven niet uit de kast te komen. We hebben nog veel te leren.
Paul de Leeuw, Gorden, Gerard Joling zijn niet de enige homo’s in Nederland.
Als je om je heenkijkt zie dat homo’s met alles meedoen, misschien even niet op die ene dag in augustus op de amsterdamse grachten.
zondag 25 oktober 2009 om 0:03
Reactie op Joop:
Ik voel mij persoonlijk gekwetst. Ik heb vele vrienden en familie die homo of lesbisch zijn, hoe durf je. Hoe durf je zo te oordelen over anderen zonder weet te hebben.. Ik kan niet bevatten dat er zulke vreselijke domheid onder de Nederlandse bevolking heerst. Je kunt het waarschijnlijk niet hebben dat je zelf gevangen zit in een eengezinswoning met een lelijk, verlopen wijf. Sorry voor mijn felle reacties in dit topic, maar ik zit hier gewoon te snikken.
zondag 25 oktober 2009 om 0:19
Reactie op Joop: Joop, je bent er het levende bewijs van dat domheid grenzeloos is. Denk dat behalve jijzelf niemand je woorden serieus neemt.
zondag 25 oktober 2009 om 0:22
Reactie op Fleur:
Beste Fleur,
Maak je niet boos op deze ratelslang, hij is het niet waard.
zondag 25 oktober 2009 om 1:00
Reactie op Joop: Dus omdat ik alleen seks heb met mannen, ben ik volgens jou abnormaal, paardelul?
Jij hebt het verstand van een platgetrapte STRONTVLIEG, Joopje.
zondag 25 oktober 2009 om 1:01
Reactie op Joop: Dus omdat ik alleen seks heb met mannen, ben ik volgens jou abnormaal, paardelul?
Jij hebt het verstand van een platgetrapte STRONTVLIEG, Joopje.
zondag 25 oktober 2009 om 1:03
Wat zijn er veel homo’s hier op mediacourant.nl.
zondag 25 oktober 2009 om 1:35
Ik kan zijn verhaal niet volgen. Hij zegt dat homo zijn, in de mode is, dat het een afwijking is en dat het een seksverslaving is. Dit kan niet allemaal waar zijn. Ik begrijp niet dat een hetero, homoseks als een seksverslaving ziet? Dan klopt er iets niet met zijn eigen seksuele gevoelens. Ik denk dat hetero mannen walgen van mannenseks en het zeker niet associëren met seksverslaving.
Als je vindt dat het in de mode is ontken je dus dat het bestaat, dat het dus aanstellerij is. Dat vind ik eigenlijk nog het ergste. Dat iemand van 61 nog zo weinig verstand, mensenkennis en inlevingsvermogen heeft. Formeel mag je homoseksualiteit wel als een afwijking van de norm zien maar wat wil die daarmee nu zeggen? Als hij nu zelf een voorbeeld was van die norm met 7 kinderen bij 7 vrouwen. Hij 61 zij in de 30 en vervolgens zijn relationele problemen dagelijks te presenteren in de media.
Als hij wil zeggen dat homo’s zich op een verkeerde manier presenteren in de media, gay pride en zich te veel afzonderen in aparte cafe’s dan ben ik het daar mee eens. Dit werkt contraproductief en vooroordeel bevestigend. Zo zijn er veel hetero’s die denken dat homo’s altijd leuk, grappig en emotioneel zijn. Als het een keer niet zo is zeggen ze “dan is het geen echte homo”. Van deze “positieve” benadering heb je als homo ook last. Er zijn maar heeeeel weinig hetero’s die het echt begrijpen(sorry..). Een homo valt op iemand van hetzelfde geslacht en dat is het enige generalistische wat je er over kunt zeggen. Behandel mensen als individu!
Voor wat betreft Ratelband. Mijn ervaring is dat mensen die zich zo druk maken over homo’s een probleem met zichzelf hebben.
zondag 25 oktober 2009 om 2:05
Reactie op Arieh:
Mensen zijn er in vele soorten en maten. Ik zou proberen me er overheen te zetten. Ik bedoel, er zijn ook mensen die precies zo denken over mannelijke vrouwen, dikke mensen, te dunne mensen, mensen met geitenwollen sokken, etc, etc, etc!
Om even een genuanceerder idee te geven over homoseksuele bekende nederlanders die niet met slappe handjes in verenpakken met een chihuahua in de hand over het beeld heen miepen. ANDERE bekende nederlanders:
* Jeroen Kijk in de Vegte
* Sipke Jan Bousema
* Wouter Hamel
* Paul Groot
* Boris van der Ham
* Claudia de Breij
* Sara Kroos
* Rik van de Westelaken
* Barbara Barend
* Mirella van Markus
* Tim Oliehoek
* Barry Paf
* Winfried Baijens
om maar een paar niet al te voor de hand liggende homo’s en lesbo’s te noemen.
zondag 25 oktober 2009 om 2:36
Ik heb jaren gedacht dat Retelband zelf ook nicht was. Dat verwijfde lachje van hem. Bah!
zondag 25 oktober 2009 om 2:22
God schiep Adam en Eva en zie wat er ontsproot, een Ratelband.
zondag 25 oktober 2009 om 2:30
Reactie op Joop: Ik ben homojofrofiel en een vriendin van me klaagt dat veel hetero mannen zo graag in haar kont willen neuken. Het is ook een trent in Amsterdam van dronken hetero mannen om zich nog even snel in het weekend in een homokroeg met darkroom oraal te laten bevredigen. Ben jij daar niet eens in de darkroom gespot Joop?
zondag 25 oktober 2009 om 6:46
Typisch dat er blijkbaar erg veel homo’s rondlopen die hun abnormale sexuele voorkeuren menen te moeten compenseren met het menen dat een ander het allemaal maar volstrekt normaal moet vinden. Met niet normaal is immers weinig mis, het is gewoon iets wat de meerderheid niet is. Wat dat aangaat gaat iedereen z’n gang maar, maar ga lekker even niet zitten bepalen wat ik normaal moet vinden. Wat dat aangaat zijn sommige homo’s minstens net zo burgerlijk als diegenen die ze verwijten het te zijn.
zondag 25 oktober 2009 om 8:45
Reactie op Joop: je kwam vroeger zeker heeeeel veel aandacht tekort, jochie
zondag 25 oktober 2009 om 9:19
En hetero’s die zich weigeren voort te planten zijn zeker ook abnormaal?
Niet iedereen zit op die handenbindertjes van kinderen te wachten! Of weten gewoon van zichzelf dat ze het niet in zich hebben om ze op te voeden (die denken na, voordat ze kinderen gaan verwekken).
zondag 25 oktober 2009 om 10:29
Reactie op Joop: Mensen die Joop heten zijn niet normaal, want niet iedereen heet Joop.
Zo… en dan nu weer lief buiten spelen.
zondag 25 oktober 2009 om 10:35
Emile wil aandacht, niet goedschiks dan maar kwaadschiks. Hoezo positiviteit goeroe??? Maar ik hoop dat er wel nog meer onzin uitgekraamd wordt zoals Emile dit zo prachtig kan. Ik moet er echt om lachen, dus dank Emile. Alles in het leven houd zich op natuurlijke wijze in balans. En de weegschaal is perfect in balans, mits men zich maar niet in een leugenachtige schijnvertoning tussen beide schalen wipt. Het enige wat mij tegenstaat is dat er nog vele een leugenachtig leven leiden. En ik hoop dat daar wel een einde aan komt. Ik heb wel moeite met die zogenaamde gedoogde ontmoet plekken. Een openbare plek waar je bijvoorbeeld al wandelend met je hond niet graag constant geconfronteerd wil worden met los lopende mannen opzoek naar een seksueel avontuurtje met elkaar. Daar stoor ik me wel aan, maar dat staat gelijk als straatprostitutie waar mannen zich ook ophouden. Ik denk dat meerdere mensen zich daar aan storen. Maar dat heeft niets met homo zijn te maken, maar met beleid. En niet alle mannen gaan naar de hoeren en niet alle mannen zoeken een avontuur in het struikgewas met een vreemde of in een darkroom.
zondag 25 oktober 2009 om 10:36
Emile is zelf een afwijking.
Want ik vindt dit een verkapte manier van homodiscriminatie.
Hij zal met deze uitspraak dan ook wel geen vrienden maken bij zijn collega’s.
En waarom alleen Albert Verlinde, de helft van zijn collega’s zijn homo.
En niet kunnen voortplanten????
Ach homostellen adopteren dan hun kroost.
zondag 25 oktober 2009 om 12:24
Op de eerste plaats ben ik zelf homo, maar zal proberen objectief te reageren op deze figuur…
“Homo’s zijn abnormaal omdat zij zich niet kunnen voortplanten” Niet waar, homo’s kunnen zich wel degelijk voortplanten, alleen heeft de meerderheid daar geen behoefte aan. Hoe zit het dan met bewust kinderloze heterostellen? Zijn die ook abnormaal?
“Homo’s zorgen niet voor nageslacht, dus mijn aow komt in gevaar” De aow is sowieso achterhaald, dat lees je dagelijks in de krant, dat heeft te maken met andere zaken dan voortplanting van de nederlandse bevolking.
Daar komt bij: de homo’s in Nederland zijn nog geen 10% van de bevolking, dus wat is het probleem? Er worden nog genoeg kindjes geboren over het algemeen.
Wat mij het meest tegen de borst stuitte is wel de opmerking dat als je in een minderheidsgroep zit ( door huidskleur, sexuele voorkeur, handicap etc.) je dus abnormaal bent. Definieer voor mij ‘normaal’ dan. ‘Normaal’ is in mijn ogen dat respect hebt voor anderen, ongeacht hun levenswijze. ‘Normaal’ zijn leer je thuis, door opvoeding en scholing en voorlichting. Iets wat Emiel Ratelband niet gegund is, maar wil je ook, het is een Arnhemmer…
zondag 25 oktober 2009 om 12:32
Reactie op Jan:
Waarom geef je hem wel gelijk als het om gaycafé’s etc gaat?
Homo’s gaan graag uit in roze café’s om natuurlijk iemand te ontmoeten! Net zoals hetero’s dat in een café of disco doen.. ik zie het verschil niet.
Ik begrijp de tegenstand een klein beetje, omdat de homogemeenschap wel vrij aanwezig kan zijn in media en samenleving. Maar dat heeft denk ik meer te maken met het feit dat homo’s meer gevoel voor theater en presentatie hebben dan hetero’s, en die stijl van presenteren kan men verwerpen ja.. dat is een kwestie van smaak. Ik vind de presentatie van marokanen in de media en samenleving verwerpelijk.
zondag 25 oktober 2009 om 12:45
Waar maakt die ratelslang zich druk om?Homo’s kunnen zich niet voortplanten , dan blijft er dus geen homo meer over ,probleem opgelost .
Tjakka!!
zondag 25 oktober 2009 om 12:49
Ik weet eerlijk gezegd niet wat ik verbazingwekkender vind, de opmerkingen van Ratelband of de manier waarop de mensen hier (en de media) er nog serieus op ingaan ook.
Ik dacht dat we dit hoofdstuk van “afwijking” nou toch verdomme een keer afgesloten hadden. Het bizarre was nog dat er daaraan vooraf een interview ging met die twee mannen die een programma rondom verborgen verhalen uit de tweede wereldoorlog hadden gemaakt. Niemand die het hele gezelschap er daarna nog even aan herinnerde dat homo’s ook massaal naar concentratiekampen zijn gebracht! Het klimaat wat Ratelband creëert door dit gesloten boek opnieuw proberen open te peuteren heeft in de geschiedenis tot de meest walgeljike dingen geleid. Als je er over na denkt zijn we gewoon met z’n allen een extreem achterlijk volk. Verbijsterend.
zondag 25 oktober 2009 om 12:52
Ach, ik heb de uitzending gezien met Emile Ratelband en het doet me allemaal niet zoveel, ookal ben ik homoseksueel. In Amerika lopen ook nog een miljoen mensen rond die donkere mensen discrimeren. Minderheden blijf je altijd houden en dat zijn homoseksuelen ook. Als je maar blij bent met jezelf. Ik heb gelukkig niet zo’n lelijk hoofd als Ratelband, woon midden in het centrum van de bruisendste stad van Nederland en heb iedere avond feest. Wat kan mij die Emile Ratelband nou schelen. Laten we er allemaal niet zo bij stil staan.
zondag 25 oktober 2009 om 12:57
Dat beloofd wat voor Ratelband zelf!
Als ie 7 kinderen hebt worden/zijn er dus 1 of 2 homo
1 op de 5 toch? is/word homo?
Uitspraken van die man zijn gewoon absurt.
zondag 25 oktober 2009 om 13:30
Reactie op Hunting Bassie: Exact, die man moet je toch totaal niet serieus nemen! Hij heeft zijn portie aandacht nu weer even gehad. Volgend onderwerp!
zondag 25 oktober 2009 om 14:30
Reactie op Jeroen:
Het is een afwijking? een afwijking van wat? van ‘DE norm.’ En waarop is onze norm gebasseerd? Op het christelijk geloof; op de bijbel. Nou laat ik nou net geen christen zijn, dan is dat dus niet mijn norm.
Voordat de christenen kwamen was het heel normaal dat er spraken was van homoseksualiteit/biseksualiteit/heteroseksualiteit door elkaar heen.
Noem een naam als Aristoteles / plato / Caesar ….. vul maar aan met grote namen. Het zijn de christenen die ons in moreel (en economisch.) Toen kwam de bijbel met Leviticus en Sodom en Gomorra.
Tenslotte ingaang op zijn omgekeerd evenredige logica dat homo’s niets voor zijn oude dag zouden kunnen zorgen? Pardon ? het grootste probleem van (de wereld) en Nederland is vergrijzing/overbevolking. Daarnaast hebben de meeste homoseksuelen geen kinderen (niet generaliserend, maar waar) daardoor is er vaak spraken van twee-verdieners (waarom anders zou de reclame wereld zich steeds meer richten op deze doelgroep.)
Ik zie homoseksualiteit eerder als een gezond tegenwicht. Wat voortplanting betreft, dat kunnen homo’s wel maar dat doen ze niet. En domme Emile, hebben de ‘geweldige hetero’s’die geen kinderen nemen dan ook een afwijking of kunnen die ook niet zorgen voor jouw oude dag
@ Jeroen, je mag best iets zeggen over homoseksualiteit, maar geef dan een fatsoenlijke onderbouwing! En gebruik niet het woord ‘normaal’ want een norm is iets dat aan tijd onderheven is!
zondag 25 oktober 2009 om 14:32
Sorry voor mijn vele fouten in het bovenstaande stuk, maar ik was even geirriteerd door zoveel domheid.
zondag 25 oktober 2009 om 14:40
Reactie op rob: Dat iedereen met respect voor zijn medemens mag zijn zoals deze wenst te zijn/is. Maar bij Plato was een jongen schoon door hetgeen er uit zijn mond kwam, laat daar geen misverstand over ontstaan. Althans Plato’s Socrates. En ten tijde van de Oude Grieken waren vrouwen absoluut een minderheid: geen opleiding, geen gesprekspartner over de zaken des levens. Dus die wereld had ook wel zo zijn bedenkingen. Maar alles is zoals het is, en inderdaad alles is in evenwicht. We zijn mensenmensen en liefde tussen mannen zelf, tussen vrouwen zelf, als het maar liefde is en niet louter lust op basis van eigen ego!
zondag 25 oktober 2009 om 14:45
Iemand die zichzelf geaccepteerd heeft die zal het jeuken wat een ander van hem vindt. Homo’s die lopen te zeiken dat iemand anders homofilie maar normaal moet vinden hebben dus vooral zelf een probleem. En dat is dus niet de mijne.
zondag 25 oktober 2009 om 14:50
Reactie op carola:
Ik ben het (bijna) volledig met u eens op één ding na.
U moet zich steeds afvragen wie bepaalt dat of heeft dat bepaald voor ons?
Waarom zou er iets mis zijn met (volwassen) lust op basis van wederzijdse goedkeuring? Wie heeft voor u of voor mij bepaald dat ‘liefde’ boven ‘lust’ verkozen dient te worden?
(Ik ben het er overigens wel mee eens ik vind ook dat liefde het belangrijkste is van de mensheid, en lust een bijzaak dient te zijn van twee verliefde mensen. Maar als iemand dat niet vind, wie ben ik dan om te zeggen dat dat niet goed is? of niet de norm is?) Het is niet mijn norm en het is niet zoals ik het graag zou zien, maar daarom niet fout.!
zondag 25 oktober 2009 om 16:03
EMIEL RATELBAND JIJ BENT ENE HOMO IN ONTEKNNINGSFASE JE ZOU MAR WAT GRAAG JE TJAKKA IN DE BRUINE SOEP HANGEN
zondag 25 oktober 2009 om 17:47
Emile ‘relhetero’ Ratelband mag blij zijn als over een paar jaar, als ie eenzaam en dementerend in een verpleeghuis ligt, er nog een homo is die z’n billen komt afvegen.
zondag 25 oktober 2009 om 18:40
Reactie op rob: dat ben ik met je eens maar dat hoeft niet in de openbaarheid.. net zoals ik het niet op prijs stel dat elke voorbijganger een roggel op de straat laat vallen of heerlijk uit zijn neus aan het eten is.. heb ik geen problemen mee maar daar hoef je een ander niet lastig mee te vallen.. en verliefde mensen zijn prachtig om naar te kijken daar kan niemand iets tegenhebben, maar de lust die tussenbeide ontstaat mag men vieren daar waar het gepast is..
zondag 25 oktober 2009 om 19:09
Voor een keer heeft ratelband gelijk.A. verlinden heeft ‘n afwijking maar dat is niet zijn homosexualiteit.
zondag 25 oktober 2009 om 20:58
Reactie op carola:
En dat doen alleen homo’s? Hetero’s doen dit ook in het openbaar dus dat is niet typisch homo’s. Hooguit wordt dit meer uitgemeten in het nieuws, maar daar heeft iedere minderheid last van. Een overval wordt of gepleegd door een ‘overvaller’ of door een ‘Marrokaanse overvaller.’
Een minderheid wordt nou eenmaal sneller genoemd met etnische of seksuele identiteit.
zondag 25 oktober 2009 om 22:57
Wat een gezeur, iedereen loopt elkaar voortdurend af te zeiken op televisie, buitenlanders en moslims worden bij tijd en wijlen volledig afgefakkeld, maar och heden, iemand zegt eens iets onaardigs over homo’s en TV land is te klein. Ratelband zwetst al tijden uit z’n nek, en haalt daarmee zelden het nieuws, behalve als hij homoseksualiteit een ‘afwijking’ noemt.
Wat kan het die homo’s nou verrotten, iedereen weet toch wie het zegt, en bovendien, wat maakt het nou uit of je een afwijking hebt of niet, iedereen heeft wel één of meerdere afwijkingen, zeker als je de maatstaven van Ratelband hanteert. Ik hoop dat hij binnenkort roept dat religie een afwijking is, en hij mensen ervoor kan behandelen, dan kunnen we lachen.
zondag 25 oktober 2009 om 22:59
Hmm, ik ben trouwens een andere Joop dan die hier boven een aantal keer gepost heeft, om verwarring te voorkomen.
maandag 26 oktober 2009 om 9:03
De Gayparade was dit jaar een enorme afgang. Een hoop ouwe bokken op een boot. Kennelijk maken wij elkaar wijs dat het allemaal mooi en een sprookje is. Maar wat is er nou mooier dan een man en een vrouw die samen kinderen krijgen? Toch heel wat mooier dan een darkroom.
maandag 26 oktober 2009 om 9:48
Reactie op rob: Nu ben je echt wel een denkfout aan het maken..noem mij een gedoogde openbare heteroseksuele ontmoetingsplek: eentje maar…
maandag 26 oktober 2009 om 9:51
@ Anonymous: je bent duidelijk niet bij de pride geweest, maar dat terzijde. En wat heeft homo-zijn te maken met een sprookje? Dan ga je juist uit van wat Ratelband zegt, dat het ‘bon ton’ is. Wat is er mooier dan een man en vrouw die kinderen krijgen?
Ik weet niet of ik DAT sprookje geloof: hoeveel heterostellen krijgen geen kinderen omdat het gewoon geleerd is dat dat hoort. Het is niet weloverwogen. Er wordt gewipt en het kind is er. Hoevel ellende wordt er niet door dergelijke stellen veroorzaak. Hoeveel onverzorgde, verwaarloosde en mishandelde kinderen lopen er niet rond op de wereld? Omdat ze ‘kwamen’ uit sociale verplichting, niet vanuit een kinderwens.
En een darkroom is smerig he? En hetero’s zijn keurig? Wat dacht je van de buurvrouw die wel erg vaak langskomt als mevrouw er niet is, het overwerken, de zakenreisjes. De mannen die homo’s verafschuwen maar wel hun lul in de anus van hun vrouw steken. Alsof hun poep niet stinkt! En wat dacht je van het voor 10 euro platneuken van heroinehoertjes… inderdaad man-vrouw relaties zijn ideaal…..
Wake up.
maandag 26 oktober 2009 om 16:04
Reactie op carola:
De wallen! Ja, getrouwde hetero mannen gaan naar de dames van ‘lichte zeden’ als ze thuis te kort komen en niets anders kunnen bedenken en getrouwde homo’s die in de kast zitten naar ontmoetingsplekken. Lekker belangrijk.
Gaan we ons hier nu echt verlagen tot het niveau van Ratelband om hier op in te gaan, nee toch?
Hij toont zelf meerdere malen aan dat hij een grote afwijking in zijn hersenen heeft met dit soort uitspraken. Dat zegt genoeg en om hier een beetje een hetero versus homo strijd van te maken slaat echt nergens op mensen.
maandag 26 oktober 2009 om 17:00
Kinderen krijg je niet op kommando, dat kan je dus niet altijd plannen. Bovendien wat is er tegen spontaniteit in de liefde? Dat is typisch argument, alsof hetero`s alleen maar kinderen maken alsof het niets is. Dat vind ik zo neerbuigend, dat zijn ook meestal de mensen die schelden op kinderbijslag. Jammer dat je denkt dat er veel kinderen uit verplichting op de wereld komen, en als dat zo zijn, so what? In arme landen moeten ze voor hun ouders zorgen. En hier is dat voor een deel ook zo (mantelzorg en via de AOW/AWBZ).
De gayparade vond ik vergane glorie, en wat is er zo leuk aan? De jaren 80 zijn echt voorbij. Volgens mij ligt de homobeweging in duigen.
Van mij mag iedereen leven zoals die wil, maar in sprookjes geloof ik niet. Veel is nep, nep vrijheid, en nep gezelligheid, als je het over sociaal gewenst gedrag heb dan komt dat ook voor in de homoscene en dat je positief moet zijn over homo`s (Politieke Correctheid).
Twee bekende Nederlanders uit de muziekwereld, die altijd op de barricaden stonden, hebben al jaren een gezin. Hoe denk je daar dan over?
maandag 26 oktober 2009 om 17:25
Opzich heeft hij harstikke gelijk door te zeggen dat
- Gaybars
- Gayfeesten
- Gayprarades
- Gaymagazines
etc
Die homo’s zich behoorlijk afscheiden van onze samenleving.
Ondanks dat hij de verkeerde worden gebruikt zoals abnormaal en afwijking ben ik blij dat dat een keer geroepen wordt want nee, zo intergreer je inderdaad niet goed in de Nederlandse Maatschappij.
maandag 26 oktober 2009 om 18:23
Idd,afwijking en abnormaal.
Kijk eens om je heen en vooral op tv,dan zie je genoeg!!!!
Allemaal van die halvegaren met een TIK en homo……..
maandag 26 oktober 2009 om 21:41
Reactie op AJ:
Diegene die een AFWIJKING heeft ?
Dat is de ‘chirurg’ die de Homofiel/Travo zijn ‘ mannelijke lichaamsdelen’ verwijderd,
en de Lesbienne haar ‘vrouwelijke lichaamsdelen’
verruineerd !
OVER ‘VOORTPLANTING’ GESPROKEN….
dinsdag 27 oktober 2009 om 8:04
Aparte boekwinkels, reisbureau`s, sauna`s, sportverenigingen, zwemclubs, disco`s etc. etc. Een zuil alsof het een kerk is.
dinsdag 27 oktober 2009 om 17:57
Reactie op carola:
wat is gedoogd he.. Je zult nergens van de overheid horen dat er ergens een gedoogde seks ontmoetingsplek is… maar ik heb ook zovaak hetero stelletjes in de duinen gezien (alleen daar hoor je niets over in het nieuws en die worden niet weggejaagd)
dinsdag 27 oktober 2009 om 18:03
Reactie op Paul:
En paul komt dat door de homo’s of door de hetero’s
in het kapitalisme is er een marktwerking van vraag en aanbod… (schijnbaar is er vraag naar homogelegenheden.)
en dan is dus de eigenlijke vraag: WAAROM is er vraag naar homogelegenheden… hetero’s kunnen hand in hand over straat (homo’s niet)
hetero’s kunnen elkaar versieren en evt zoenen ( dat kunnen homo’s niet)
en gay magazines ja dat vind ik wel zo belachelijk om daar iets over te zeggen dat bewijst gewoon dat je small-minded bent: voor iedere liefhebberij zijn bladen
hetero seks (playboy etc)
auto’s (autoweek)
mannen bladen (mans health)
feministen bladen (zij aan zij)
vrouwen bladen (linda)
christelijke bladen
en dan zou een homo blad daarop een uitzondering zijn :S omdat het om seksuele geaardheid gaat of……?